Darmowa dostawa
Pasze Baileys - strona główna

Pasza typu balancer

Autor: Baileys Data dodania: 2013-05-26

Zwolennicy pasz typu balancer niekiedy mawiają, że to najlepszy produkt, jaki pojawił się w sprzedaży od czasów wynalezienia krojonego chleba. Dla niektórych koni z pewnością tak jest ;)

Zasada działania pasz uzupełniających jest prosta. Wystarczy podawać siano oraz zalecaną, niedużą ilość balancera (np. 0,25kg - 0,5kg dla przeciętnego konia) aby mieć 100% gwarancję, aby otrzymał on wszystkie niezbędne mu składniki odżywcze: witaminy i minerały, wartościowe aminokwasy i tłuszcze, a także naturalne przeciwutleniacze.
Jedyne, o co ewentualnie musisz się jeszcze zatroszczyć, to dodatkowe kalorie - oczywiście tylko w przypadku, jeśli podanie samego balancera nie zapokaja potrzeb energetycznych konia. W takim wypadku wystarczy podać dowolną paszę treściwą - np. owies.

Odpowiednią paszę uzupełniającą (balancer) możesz dobrać w zależności od użytkowania konia: sport, hodowla, rekonwalescencja.
Niezależnie jednak od wybranego rodzaju balancera, Twój koń ma zapewnioną pełną, zbilansowaną dietę i otrzymuje każdego dnia w paszy wszystko to, czego potrzebuje jego organizm dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Zdrowa skóra, lśniąca sierść, mocne i elastyczne kopyta, łatwe i uregulowane trawienie, rozbudowana muskulatura i doskonała kondycja - bez konieczności podawania żadnych już suplementów czy dodatków.

Kiedy należy podawać pasze balancer?

Uzupełnienie diety jest szczególnie ważne w sytuacjach, kiedy koń może być narażony na braki części składników odżywczych. Ma to miejsce na przykład w:

  • diecie opartej wyłącznie na sianie,
  • diecie opartej na sianie i owsie,
  • podawaniu gotowych kompletnych pasz w mniejszych niż zalecane ilościach,
  • podawaniu gotowych, kompletnych pasz przeznaczonych dla koni mniej obciążonych pracą niż faktycznie wykonywana.

Którą paszę uzupełniającą podawać?

Konie w rekonwalescencji / odpoczynku w boksie - Lo-Cal Balancer
Odpowiednie żywienie jest niezwykle ważne dla koni powracających do zdrowia po rozmaitych kontuzjach lub zabiegach chirurgicznych. Lo-Cal Balancer zapewnia dostarczenie zbilansowanej ilości składników odżywczych oraz najwyższej jakości protein dla odbudowy tkanek. Bardzo niska zawartość węglowodanów w paszy pozwala uniknąć problemów związanych z nadpobudliwością oraz problemów z trawieniem.
Dawkowanie paszy Lo-Cal Balancer 0,5kg dziennie dla konia 500kg - dzienny koszt w pełni zbilansowanej diety to jedynie 4,63 zł!

Konie w treningu sportowym - Performance Balancer
Czy chciałbyś, aby Twój koń miał zagwarantowaną optymalną dietę, w której otrzyma nie tylko niezbędne witaminy i składniki mineralne, ale i cenne aminokwasy, odpowiadające za nabudowywanie mięśni oraz przeciwutleniacze, dzięki którym błyskawicznie zregeneruje się po wyczerpującym treningu? Jeśli przestawienie konia na dietę pełnoporcjową, złożoną z gotowych musli czy granulatów wydaje się być zbyt kosztowne, Performance Balancer będzie produktem właśnie dla Ciebie.
Dawkowanie paszy Preformance Balancer 0,5kg dziennie dla konia 500kg - dzienny koszt w pełni zbilansowanej diety to jedynie 4,75 zł!

Konie hodowlane i młodzież - Stud Balancer
Jeśli niepokoisz się, czy Twoja zaźrebiona klacz lub intensywnie rosnące źrebię lub młody koń nie cierpią z powodu niedoborów substancji odżywczych, wywołanych ich brakiem w dostępnej paszy (trawa pastwiskowa nie jest w 100% zbilansowaną dietą dla konia!), możesz zdecydować się na Stud Balancer.
Odpowiednio dobrana ilość gwarantuje dostarczenie wszystkich tych składników, które są niezbędne dla prawidłowego i zdrowego rozwoju organizmu.
Dawkowanie paszy Stud Balancer różni się dla klaczy, źrebiąt i młodych koni - przykładowo, dzienny koszt w pełni zbilansowanej diety dla ciężarnej klaczy o wadze 500kg to 5,22 zł.

Konie dobrze wykorzystujące pasze / konie z tendencją do ochwatu
Optymalnym wyborem byłby oczywiście Lo-Cal, ale każy z balancerów Baileys sprawdzi się doskonale. Dostarczają one niewielkich ilości kalorii oraz skrobii, są więc całkowicie bezpieczne dla kopyt.

« Powrót do listy artykułów
 
Copyright © 2024 Animalia.pl S.C. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści wyłącznie za zgodą.
Kontakt | Regulamin zakupów