Uzupełnianie elektrolitów znacząco wpływa na wydajność konia oraz jego regenerację po wysiłku i jesst szczególnie cenne dla koni w treningu. W artykule przybliżymy zagadnienia związane z praktycznym stosowaniem elektrolitów.
Jakie są główne źródła niezbędnych kwasów tłuszczowych oraz jakie efekty przynosi włączenie ich do końskiej diety?
Skrobia - z takim terminem na pewno spotkali się wszyscy właściele koni, najczęściej w negatywnym kontekście: skrobia nie jest dobra dla koni i najlepiej jej unikać. Ta krytyka i utożsamianie skrobi z czarnym charakterem nie są jednak słuszne, skrobia nie jest "zła" - za to często jej sposób wykorzystania jest niewłaściwy
Jeśli kiedykolwiek słyszałeś któreś z powyższych określeń o swoim koniu, nigdy nie daj sobie wmówić, że "ten typ tak ma". O ile usposobienia i charakteru konia rzeczywiście nie można zmienić żywieniem, to odpowiednia dieta może całkowicie odmienić kondycję konia oraz ilość energii, jaką dysponuje na treningu nasz wierzchowiec.
Zwolennicy pasz typu balancer niekiedy mawiają, że to najlepszy produkt, jaki pojawił się w sprzedaży od czasów wynalezienia krojonego chleba. Dla niektórych koni z pewnością tak jest ;)
Twój koń jest za chudy? Sprawdź jaka może być przyczyna niskiej wagi. Dowiedz się jak w kilku prostych krokach przywrócić mu prawidłową masę ciała.
Konie to roślinożercy, przystosowani na drodze ewolucji do zjadania zielonych części roślin i trawienia włókna, czyli błonnika. Najbardziej naturalnym sposobem żywienia konia jest zatem dostarczanie mu paszy bogatej we włókna.
Włókno o budowie takiej, jak włókno z wysłodków buraczanych jest idealnym pokarmem dla koni. Zawiera celulozę, hemicelulozy oraz pektyny w równych proporcjach i może być trawione na całej długości końskich jelit.
Istnieje wiele cech, które są wspólne dla wszystkich produktów Baileys. Wszystkie są wytwarzane zgodnie z tymi samymi, wysokimi standardami, z najwyższej jakości składników. W artykule przedstawiliśmy kilka często używanych haseł, które pragnęlibyśmy przybliżyć.
Koń ewoluował jako zwierzę stale pobierające pokarm, spędzające większość czasu na pasieniu się. Poznanie anatomii jego układu pokarmowego oraz zrozumienie działania procesów trawienia pozwalają rzucić więcej światła na to, jak odpowiednio żywić konia, któremu nie zawsze możemy zapewnić warunki utrzymania jak najbardziej zbliżone do naturalnych.