Rejestracja Logowanie Koszyk (Pusty) Pomoc KontaktZdjęcie Geulincx ICF Stomodine Long Period  dla psów i kotów 50ml

Geulincx ICF Stomodine Long Period dla psów i kotów 50ml

 
Liczba ocen: 5, w tym 3 recenzje.
Przeczytaj recenzje
» Oceń produkt
 
EAN: 8009722000826,
W ofercie od 05 października 2009
Twoja cena: 98,45 zł
 

Produkt chwilowo niedostępny

Niestety ten produkt jest chwilowo niedostępny. Najprawdopodobniej skończył się w naszym magazynie lub u dystrybutora i nie mamy dokładniej informacji o terminie kolejnej dostawy. Najprawdopodobnej ten produkt będzie dostepny po uzupełnieniu zapasów. Jeśli chcesz wiedzieć kiedy to może nastąpić, możesz skontaktować się z nami. Jeśli będzie to możliwe postaramy się sprawdzić termin dostawy.

Przepraszamy za wszelkie utrudnienia.

Preparat weterynaryjny z chlorhexydyną i Tris-EDTA do higieny jamy gębowej

Stomodine Long Period to innowacyjny preparat służący do utrzymania prawidłowej higieny jamy gębowej, a szczególnie zębów, przyzębia i dziąseł. Może być stosowany dowolnie często w zależności od powstałych przypadków. Posiada właściwości zapobiegające powstawaniu płytki bakteryjnej i kamienia nazębnego oraz zapobiega nadwrażliwości dziąseł. Idealny w walce z halitozą.

Zalety:
- Dobrze tolerowany przez zwierzęta
- Łatwy do zastosowania
- Skuteczny w walce z przykrym zapachem z jamy gębowej
- Szerokie spektrum działania przeciwbakteryjnego

Dawkowanie Geulincx ICF Stomodine Long Period dla psów i kotów 50ml:

Nanieść preparat na powierzchnię dziąseł. Następnie delikatnie wmasować. Stosować regularnie 1-2 razy dziennie.
Unikać kontaktu z oczami. W przypadku kontaktu z oczami obficie spłukać wodą.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

EDTA na powierchnie szkliwa? Ktos chyba tu zartuje. NIKT NIE ŻARTUJE

Gdyby anonim będący autorem poprzedniej recenzji przeczytał artykuł https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22414518 ze zrozumieniem doszedłby do następujących wniosków: EDTA oraz chloroheksydyna to substancje używane między innymi w leczeniu kanałowym zębów po potraktowaniu tychże zębów kwasem fosforowym. Użycie EDTA ma na celu : usunięcie warstwy mazistej czyli skoagulowanego białka, obumarłej i żywej tkanki miazgi, śliny, mikroorganizmów, itp. im wyższe stężenie tym lepsza skuteczność. W leczeniu kanałowym używa się stężenia powyżej 20 % . Chloroheksydyna działa dodatkowo bakteriobójczo. Obie substancje mają jeszcze jedno działanie - a mianowicie są substancjami przeciwzapalnymi ! Hamują uwalnianie enzymów zapalnych MMPs. I tego stricte dotyczyło badanie: czy EDTA może na równi z chloroheksydyną powstrzymać aktywację/uwalnianie metaloproteinazy macierzy pozakomórkowej, a która odpowiedzialna jest za degradację kolagenu w okolicach zębów. Cóż naukowcy stwierdzili, że tak...Podsumowując w paście do zębów dla zwierząt i ludzi znajdują się znacznie niższe stężenia EDTA !!!! W NCBI badanie https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4140948/ które dowodzi, że żel z 2.6 % EDTA doskonale usuwa płytkę nazębną i działa przeciwzapalnie...


-
Wady:
cena
Autor: AnonimCzy ta opinia jest pomocna? tak | nie

EDTA na powierchnie szkliwa? Ktos chyba tu zartuje...

Ktos kiedys powiedzial, "knowledge is power" i tutaj jak najbardziej sie sprawdza. Kto dopuszcza taki produkt do sprzedazy ?

EDTA szkodzi powierzchni szkliwa, szkliwo staje sie porowate, co de facto sprzyja przyleganiu bakterii i tworzeniu plytki bakteryjnej, a w dluzszej perspektywie: kamienia nezebnego. W przypadku wystepowania bakterii prochnicotworczych: rowniez prochnicy zebow.

Literatura na przyszlosc:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22414518


+
Zalety:
Chlorheksydyna (tylko jako samodzielny roztwor 0,12-0,2%)
-
Wady:
EDTA jako produkt do "higieny" :(
Autor: Anonim ( 3 opinie )Czy ta opinia jest pomocna? tak | nie

Stosowałam ten żel jest bardzo dobry i wydajny, po tygodniu wyraźna poprawa.

Autor: KrabrikaCzy ta opinia jest pomocna? tak | nie ( 1 / 1 )

Dodatkowe informacje o Geulincx ICF Stomodine Long Period dla psów i kotów 50ml:

Ile kosztuje dostawa produktu?
Koszt dostawy uzależniony jest od sposobu wysyłki lub odbioru osobistego, oraz od innych produktów w zamówieniu. Koszt dostawy może wynosić od 5zł w Warszawie, 12zł na pozostałym terenie Polski. W niektórych przypadkach dostawa jest gratis. Odbiór osobisty jest gratis.
Jak mogę zapłacić?
Oferujemy kilka sposobów zapłaty. Przy odbiorze towaru, przelewem na nasze konto, oraz kartą płatniczą przez internet. W przypadku płatności z góry (przelew, karta) termin płatności wynosi do 10 dni.
Czy mogę zwrócić zakupiony produkt?
Każdy konsument może zwrócić dowolny produkt w terminie do 14 dni od momentu otrzymania zamówienia. Wyjątki stanowią: produkty przygotowywane na konkretne zamówienie (przycinane osłonki na kable, derki szyte na wymiar, itp), oraz produkty dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeśli zostały otwarte (np. kosmetyki, kremy, pasty, puszki, itp.) i ich zwrot jest niemożliwy ze względów zdrowotnych lub higienicznych.

Masz inne pytanie?

Masz inne pytania dotyczące tego produktu? Skontaktuj się z nami przez poniższy formularz.

Treść pytania:

Twój e-mail: